Utazs, kirnduls a kutyval
rdemes mr klykkorban hozzszoktatni kedvencnket az utazshoz, gy hamar alkalmazkodik s rvid idn bell mg lvezni is fogja a kzs utazst, kirndulst. Induls eltt kt rval mr ne etessk s itassuk meg kutynkat, gy az esetleges hnyst elkerlhetjk. Ha mgis rosszul lenne, llatorvosunktl krjnk gygyszert, ennek lekzdshez.
Kistermet kutyt szlltldban rdemes utaztatni, mivel ez megvdi a kutyust a hirtelen fkezsbl trtn balesettl, minket –gazdikat- pedig megv attl, hogy az ugrndoz kutynk elterelje a vezetsrl a figyelmnket, vagy ijedtben megsebestsen minket.
A nagyobb test kutykat sokan a hts lsen utaztatjk. Biztonsgosabb azonban, ha els ls eltti trben utazik, valamelyiknk lbnl. Tertsnk le egy pokrcot a kutya al.
Az autzs nem veszlytelen a kutykra nzve.
Imdjk kidugni a fejket az aut ablakn. Ezt mgse engedjk nekik, mert slyos szem- s flgyulladst kaphatnak az risi huzattl.
Ha lehet, utazzunk a reggeli, hvsebb rkban. lljunk meg rnknt pihenni. Olyan helyen parkoljunk, ahol kutynk is kiszllhat, elvgezheti dolgt. Vigynk magunkkal friss vizet s egy itat tlat, s gyakran knljuk meg kedvencnket ivvzzel.
Hszablyozsuk gyakran felmondja a szolglatot a vltoz hmrsklet autban, s ilyenkor hgutt kaphatnak.
Mit tegynk, ha mgis hgutt kapott? Htsk le kedvencnk testt, s azonnal keressnk llatorvost. Elre megnzhetjk, hogy az utazsi cllloms kzelben hol tallunk llatorvost az allatorvos-online.hu weboldalon.
Ne hagyjuk az autban magra ebnket, mert sohasem tudhatjuk, hogy visszarnk-e idben, nem jn-e kzbe valami. Ha muszj az autban hagynunk a kutyt, lehetleg parkoljunk rnykban, engedjnk le kt ablakot annyira, hogy ne tudjon kibjni rajta.
Mr az autba val beszllskor adjunk nyakrvet a kutyra. A nyakrvn legyen feltntetve a kutya azonostja, illetve a telefonszmunk. Ha utazs kzben ebnk megszkne, gy nagyobb esllyel juthat vissza hozznk.
|